יום חמישי, 24 במאי 2012

ארצות הברית פרצה לאתרי האינטרנט של אל-קאעידה

לפי כתבה של "פוקס ניוז" שהתפרסמה היום (חמישי 24 במאי), מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, הצהירה כי ארצות הברית פרצה לאתרי האינטרנט של אל-קאעידה בתימן ("אל-קאעידה בחצי האי ערב"). מתקפה זו מתבצעת כחלק מהתקפה רחבת היקף על אל-קאעידה אשר במסגרתה חוסל מנהיג הארגון אוסמה בן-לאדן בתחילת מאי 2012.

בהודעה ה"חריגה" לפי "פוקס ניוז", מזכירת המדינה תיארה את המאמצים המקוונים לפגוע באתרי האינטרנט של אל-קאעידה כחלק בלתי נפרד של המלחמה בטרור הג'יהאדי. מדבריה של מזכירת המדינה ניתן להבין את החשיבות שניתנת לתעמולה האסלאמו-ג'יהאדית ולסכנה הטמונה בתעמולה שכזו, המושכת צעירים אל עבר זרועותיהם של ארגוני הג'יהאד ומקשה על השלטון לבסס את ריבונותו במדינה. 

הכתבה של "פוקס" מאששת דיווחים שהתפרסמו בכלי התקשורת השונים אודות המלחמה, הצבאית והתעמולתית, של ממשלת תימן בראשות עבד רבו מנסור הדי, באל-קאעידה וחברי "אנסאר אל-שריעה". בפוסט האביב הערבי, תימן ואל-קאעידה כתבתי על המלחמה של השלטון התימני החדש בארגוני הג'יהאד הפועלים במדינה ועל האיום הטמון בתעמולה הג'יהאדיסטית המשמשת לצרכי גיוס האוכלוסייה לשורות ארגוני הטרור האסלאמיים.

ארצות הברית נלחמת בכל החזיתות באל-קאעידה וטוב שכך. הפריצה לאתרי הג'יהאד ושתילת תעמולה ''הפוכה'' דומה לפעולות המקוונות שהתרחשו בעבר על ידי בריטניה, כאשר פרצו שירותי המודיעין הבריטיים (MI6) לאתרי האינטרנט של אל-קאעידה והחליפו הוראות לייצור ביתי של פצצות במתכונים לאפייה ביתית של מאפינס במבצע מתוחכם שכונה, איך לא, "מבצע מאפינס".


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה