יום שני, 7 במאי 2012

אזרח אמריקני שנחטף בידי אל-קאעידה בפקיסטן מבקש מהנשיא אובמה למלא אחר דרישות החוטפים אחרת יוצא להורג


הפורומים ואתרי האינטרנט של אל-קאעדה ןהג'האד העולמי פרסמו סרטון וידאו חדש המראה את וורן וויינשטיין, אזרח אמריקני שנחטף בפקיסטן. בסרטון מבקש וויינשטיין מממשלת ארה"ב לעשות כל שבידה על מנת להביא לשחרורו שכן אם לא ימלאו אחר דרישות החוטפים, יוציאו אותו להורג. וויינסטין הוא יהודי אמריקאי בן 70 שעבד עם ממשלת ארה"ב במשך עשרות שנים ונחטף באוגוסט 2011 מלאהור, פקיסטאן, בידי חמושים המשתייכים לאל-קאעידה.

הסרטון, אשר פורסם במקור תחת הכותרת "הודעה מהאסיר וורן וויינשטיין לנשיא אובאמה", הועלה בתאריך 7 במאי 2012 לערוץ יו-טיוב בשם nouraltwhidtv1. מאז שנחטף וויינשטין יצאו שלושה סרטוני תעמולה בעניינו, כאשר הסרט החדש הוא השלישי שהופץ.

הסרטון הראשון בו הופיע וויינשטיין פורסם בנובמבר 2011, כשלושה חודשים לאחר החטיפה. בסרטון זה הבהיר מנהיג אל-קאעידה כיום ומי שהחליף את בן-לאדן, איימן אל-זוואהירי, כי אם לא ישוחררו אסירים ג'יהאדיסטים מבתי הכלא של ארה"ב, בריטניה, גרמניה ומדינות נוספות יוצא וויינשטיין להורג. הסרטון השני הופק בידי טליבאן-פקיסטאן ובא ללחוץ על ממשלות ארה"ב ופקיסטאן לשחרר ג'האדיסטים כלואים בבתי הכלא של שתי המדינות.

הסרטון החדש, השלישי כאמור, הופק בידי "אל-סחאב להפקות מדיה", זרוע התקשורת הרשמית של אל-קאעדה המרכזי. וויינשטיין מוסר כי הוא במצב טוב וכי הוא מקבל יחס ראוי. הוא מדגיש כי אם אובאמה יקבל את דרישות החוטפים, הוא ישוחרר אך אם אובמה ישתהה במילוי הדרישות, הוא יוצא להורג.

הממשל האמריקני מסרב לנהל משא ומתן עם אל-קאעידה בפקיסטן, הארגון שמחזיק את וויינסטיין בשבי. רשת "פוקס" דיווחה כי דוברים רשמיים של הממשל האמריקני מסרו כי לא ינוהל כל משא ומתן עם אל-קאעידה וכי הם מביעים דאגה לשלומו של החטוף. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה