יום שני, 28 במאי 2012

המדינה האסלאמית של אזוואד: אסלאמיסטים במאלי מכריזים על מדינה

"התנועה הלאומית לשחרור אזוואד" ותנועת "אנצאר א-דין" (בעברית: תומכי הדת), קבוצה אסלאמיסטית מקומית המקדמת ולוחמת למען יישום חוקי השריעה באזורים שהתנתקו ממאלי (Mali), הסכימו לשתף פעולה בשביל לבסס את המדינה האסלאמית של אזוואד. על ההכרזה חתומים נציגים משני הארגונים. בהכרזת העצמאות של המדינה האסלאמית של מאלי, פנו הארגונים השונים למדינות העולם בבקשה להכיר במדינה החדשה ולקבלה למשפחת האומות.

בהכרזה מצויין כי הקוראן והחוק האסלאמי (הסוני) הם שיהיו הבסיס לחקיקה במדינה החדשה וקריאה לכוחות הצבאיים הפועלים במדינה להתאגד ולהתאחד במסגרת הצבא האסלאמי של אזוואד. כמו-כן ישנה קריאה לתושבי האזור האזוואדים לקבל עליהם את החוקים החדשים של המדינה האסלאמית ואת השלטון החדש, לצורך שמירה על היציבות במדינה.

אנצאר א-דין במאלי (לשעבר)
הקריאה, שהתפרסמה בפורומים ובאתרים השונים המזוהים עם אל-קאעידה והג'יהאד העולמי, מדגישה את החשיבות של היציבות הפוליטית והצבאית של המדינה האסלאמית החדשה ואת הדחייה המוחלטת לכל צורת התנהגות שאינה עולה בקנה אחד עם התרבות והדת האסלאמית והחוקים שנגזרים ממנה. הקריאה דורשת מהאזרחים המתגוררים באזור לקבל עליהם את השלטון ללא עוררין.

ההכרזה באה לעולם לאחר משא ומתן בין שני פלגים מוסלמים אך שונים במהותם: הפלג הראשון הוא הקבוצה הסלפית אנצאר א-דין המזוהה עם אל-קאעידה והפלג השני הוא "התנועה הלאומית לשחרור אזוואד".

שני הפלגים הסכימו על הקמת המדינה האסלאמית מתוך ראיית עולם משותפת בנוגע לרצוי (שליטה בעזרת הקוראן וחוקי ההלכה - השריעה) ולאוייבים ("הכופרים המשוקצים" לפי לשון ההודעה). ההכרזה קוראת לשכנותיה של המדינה החדשה להכיר בגבולותיה ולשתף פעולה עם השלטון החדש.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה