יום ראשון, 6 במאי 2012

אזהרה לבריטניה: אל תסגירו את שייח' קטאדה לירדן


  שייח' אבו קטאדה אל-פלסטיני (Abu Qatada Al-Filistini), יליד בית לחם בעל אזרחות ירדנית, מואשם בפעילות חתרנית ובקידום הג'יהאד בבריטניה. הוא חי באנגליה משנת 1993. נעצר בשנת 2002 ומאז שוחרר ונעצר מספר פעמים. הבריטים מעוניינים להסגירו לירדן, שם תוקל מלאכת חקירתו.
  אבו קטאדה נעצר פעמים רבות בעבר בשל קשריו עם אל-קאעידה. לפי העיתון "אינדפנדנט" (independent) מתאריך ה-22 בפברואר 2012, קטאדה מואשם כי נתן "לגיטימציה דתית לטרוריסטים". קלטות של הדרשות שלו נמצאו בדירה ששימשה את את ה"תא מהמבורג" של חוטפי המטוסים בפיגועי ה-11 בספטמבר.
  האזהרה האחרונה שפורסמה ממשיכה רצף של אזהרות מסניפי אל-קאעידה בעולם כלפי בריטניה לבל תעיז להסגיר את השייח' הג'יהאדיסט. ההודעה האחרונה, פורסמה על ידי "אל-אנדלוס מדיה" של "אל-קאעידה במגרב האסלאמי" (AQIM - Al-Qaeda in the Islamic Magreb). ההודעה מציינת מפורשות כי הסגרתו של קטאדה לירדן, שם הוא מואשם בשותפות בפיגועים שהתרחשו במדינה, תגרור תגובה כואבת של אל-קאעידה.
  אל-קאעידה על זרועותיו וסניפיו ברחבי העולם - בעיראק, תימן ובמזה"ת, בסומליה, צפון אפריקה ושאר ה"סניפים" והתאים בעולם, עושה מאמצים רבים בכדי למנוע את הסגרת השייח' לירדן, שם הוא צפוי לחקירות קשות ואף לעינויים. בבריטניה חוק שאינו מאפשר הסגרתם של אנשים למדינות בהן מענים אנשים. אל-קאעידה, המחזיק בעשרות חטופים מערביים, מאיים  להוציא להורג חטופים ולפגוע באינטרסים הבריטיים במידה לקטאדה ישוחרר.
  השימוש שעושים ארגוני הטרור המסונפים לאל-קאעידה בחטיפות של מערביים ואחרים, לצורך קידום אג'נדות פוליטיות, נעשה שכיח יותר ויותר. ממערב אפריקה ועד אינדונזיה נחטפים אנשים בידי קבוצות שונות המזוהות עם האידיאולוגיה של אל-קאעידה. המטרות מגוונות - שחרור אסירים או כופר כספי. המערבי הפך למטרה זמינה לרווח פוליטי וכלכלי בארצות בהן אל-קאעידה מרים את ראשו.
  
  
מקורות
http://www.ansar1.info/showthread.php?p=148208
http://www.shamikh1.info/vb/showthread.php?t=159337
http://www.shamikh1.info/vb/showthread.php?t=157279

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה