יום רביעי, 2 במאי 2012

אל-קאעידה: סרט תעמולה חדש עוסק בחיסולו של סוכן ביון סעודי


הפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה פרסמו ביום שני, 30 באפריל, 2012, את סרט ההמשך לסרט התעמולה באורך מלא - "בעזרת אדון הכעבה, הצלחתי" - אשר הופקו בידי אל-מלאחם להפקות מדיה, זרוע התקשורת של אל-קאעדה בחצי האי ערב (תימן).


החלק הראשון הועלה ל-youtube בארבעה חלקים (לחלק הראשון לחצו כאן) לערוץ של mohager205. סרט ההמשך הועלה לשלושה ערוצים: nouraltwhidtv1, AbuUbaydaAlamedini ו-baskota2011. שני הסרטים תורגמו והופצו על ידי "רשת אנצאר אל-מג'אהדין באנגלית" (Ansar al-Mujahideen English Forum ובקיצור AMEF).


הסרט מתעד הפגנת כוח של חסידי תיאוריית הג'האד העולמי, מספק הסברים מפורטים ומדריך להכנת פצצות מחומרים ביתיים ומשלב זאת עם הטפות מפי הוגים ג'יהאדיסטיים שונים. הסרט שופך אור על הפעילות של אל-קאעדה ברחבי העולם ובעיקר בתימן.


סוף הסרט (מדקה 40 בערך) מתעד את הוצאתו לפועל של מבצע חיסול של מגייס סוכנים מערב הסעודית. החיסול, שהתרחש על פי הסרט בתוככי סעודיה, בוצע על ידי מחבל מתאבד ששיתף פעולה עם הסעודים ועם התימנים. הסרט ערוך כך שהצופים נחשפים למתרחש רגע אחר רגע, באמצעות שיחות טלפון בין כמה גורמים: המחבל המתאבד, מגייס המרגלים ועוד אנשים שלקחו חלק בהוצאת החיסול לפועל.

מגייס המרגלים חוסל במלכודת מתוכננת היטב בן מבחינה מבצעית - שכן המטרה חוסלה והיעד הושג; והן מבחינה תעמולתית - נגזרת מהצלחת הפעולה. חיסולו של מגייס מרגלים מהווה פגיעה ישירה בשלטון ובמוניטין של שירותי המודיעין בתימן וסעודיה ומשדא מסר מרתיע למשתפי הפעולה.

תכנון המבצע והפקת הסרט כחלק ממנו, מהלך שנעשה לצרכי תעמולה, מעידים על תחכום ודימיון בכל הנוגע לביצוע פיגועים "אסטרטגיים" (חיסולו של נסיך סעודי האחראי על גיוס סוכנים על אדמת סעודיה) כמו גם על יכולתו הלוגיסטית והאנושית של ארגון אל-קאעדה.

קטע מתוך הסרט השני 
הסרט המלא:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה