יום שישי, 18 במאי 2012

הג'יהאדיסט האמריקני (שנחשב כמת) בספר אוטוביוגרפי חדש

בתאריך 14 באפריל 2012 פורסמה ידיעה באמצעי התקשורת שעסקה בעומר חמאמי (המכונה "אבו מנצור אל-אמריקי"), יליד ארצות הברית מאלבמה שהצטרף לשורות ארגון הטרור הסומלי "חרכת אל-שבאב אל-מג'אהדין" (תנועת לוחמי הקודש הצעירים).

הידיעות שפורסמו התבססו על סרטון וידאו קצר שהועלה לאינטרנט בו נראה חמאמי אומר כי חייו בסכנה עקב סכסוך שנתגלע בינו לבין מנהיגים אחרים, על עתיד דרכה של תנועת "אל-שבאב".

לאחר תקופה ארוכה בה לא נשמע קולו של חמאמי, דבר שחיזק את ההערכות לגבי מותו, הופץ באינטרנט החלק הראשון של הביוגרפיה של הג'יהאדיסט האמריקני, חתום על ידי חמאמי עצמו (בסוף ההקדמה הוא כותב: "עדיין חי ובמצב טוב, עומר חאמאמי, 16 במאי 2012, סומליה".)

החלק הראשון מכיל 127 עמודים. על הסיבה שהניעה אותו לכתוב את הספר האוטוביוגרפי כותב חמאמי כי הוא קיווה להוסיף משהו משלו לספריית הג'יהאד.

לפי ההקדמה לספר, התיעוד ההיסטורי של מלחמת הקודש האסלאמית בעל חשיבות יתרה. יש כמה סיבות כך. הסיבה הראשונה היא שהאירועים מתרחשים במהירות רבה יותר בעידן הגלובליזציה. הסיבה השנייה היא שמלחמת הנרטיבים הפכה להיות אפילו חשובה יותר מאשר מלחמה של פצצות וסכינים. ("The war of narratives has become even more important than the war of navies, napalms, and knives") הסיבה השלישית היא שהתפתחות האינטרנט הביאה להקלה בדרכי ההקלטה, הצילום, הכנת דוחות והפצתם של כל אלו. אי לכך כותב חמאמי, על הג'יהאדיסטים לנצל את האמצעים הללו ככל יכולתם להפיק מהם את המיטב.

כאמור, הסרטון של חמאמי, בו הוא מדבר על כך שחייו בסכנה, גרם לשמועות אודות מותו שהופצו באמצעי התקשורת השונים וגם בקרב אסלאמיסטים-תומכים כפי שניתן לראות בתגובות שכתבו אנשים לסרטון שהועלה ל-YouTube, בו הופץ הספר האוטוביוגרפי.

להלן צילום מסך של דף הסרטון. Somali Muhajir Warrior הוא שהעלה בזמנו את סרטון הוידאו המדובר. חמאמי הצטרף לשורות "אלשבאב" בשנת 2007. הוא מבוקש על ידי ה-FBI מזה שנים מספר בגין פעילות טרוריסטית.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה