יום שני, 3 בספטמבר 2012

טרור ותעמולת טרור נגד המיעוט היזידי בעיראק

בתאריך 7 במאי הועלה על ידי  Omarz3able סרטון תעמולה של אחת הקבוצות הסוניות-מיליטנטיות בעיראק המראה פיגוע תופת והוצאה המונית להורג בירי של חמישה עשר בני המיעוט היזידי במדינה. החשבון והסרטון הוסרו מ"יוטיוב" מאחר והכילו תוכן אלים.

היזידים הם עם כורדי בני אמונה דתית שונה. רוב היזידים מתגוררים בעיראק אך ישנה פזורה גם בסוריה, תורכיה, ארמניה ועוד מדינות במזרח התיכון. עבור קנאי האסלאם מדובר בכופרים מהסוג הגרוע והחוטא ביותר - אלו שעזבו את האסלאם (מורתד), על כן יש להטיל עליהם גזר דין מוות.

בסרטון שהופץ ניתן לראות כיצד אל-קאעידה, כמו הקבוצות הג'יהדיסטיות השונות בעיראק, משתמשים במקרה של "מוות על כבוד המשפחה" שזכה לתהודה עולמית בכדי להצדיק פיגועים ורציחות של בני המיעוט היזידי. המקרה המפורסם הינו סרטון וידאו שיצא מעיראק ובו חשיפה לרציחתה בלינץ' וסקילה של נערה צעירה שהואשמה כי התרועעה עם גבר שלא מבני העדה שלה.

בסרטון ניתן לראות קטעים מהסקילה של הנערה, דברי הטפה נגד המיעוט היזידי, מוג'אהדין לפני מתכוננים לפעולה, מתפללי ותיעוד של הפעולות עצמן הכוללות את ההוצאה להורג ופיגוע התאבדות באמצעעות מכונית תופת. כביכול, כולם באו כנקמה על מות הנערה הצעירה בידי היזידים ה"כופרים".

היום, 3 סבפטמבר 2012, הועלה הסרטון המצורף, המכיל את קטעי התעמולה, הסקילה ופיגוע מהסרטון של Omarz3able אך ללא הקטע המראה את ההצאה להורג של חמישה עשר בני המיעוט היזידי. הסרטון הועלה לערוץ המפיץ את התעמולה של אל-קאעידה והג'יהאד העולמי ב"יוטיוב". הערוץ נפתח בחודש יוני 2012.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה