יום רביעי, 25 באפריל 2012

מרכז אבן תימיה מציג: "תמיכה לאחיהם העשוקים בסוריה" [הסלפיה-ג'יהאדיה בסיני]


תנועת הסלפיה-ג'יהאדיה בחצי האי סיני הוציאה את תומכיה למפגן כוח גדול במהלכו איימו פעילי התנועה הסלפית על ישראל וה"ציונים" והכריזו על תמיכתם באזרחי סוריה הסונים הנטבחים על ידי בשאר אל-אסד העלאווי. האיומים הללו מצטרפים לרשימה ארוכה של פיצוצים "מסתוריים" בצינור הגז בין מצרים לישראל.

בסרטון תעמולה שהופץ בפלטפורמות המקוונות של הגיהאד העולמי והופק ונערך על ידי 'מרכז אבן תימיה לתקשורת', זרוע המדיה של הסלפיה-ג'יהאדיה ברצועת עזה (ומצרים), נראים פעילי התנועה עם ה"דגלים השחורים" במפגן כוח הכולל מספר רכבים ואופנועים. בסרטון נראים הפעילים חולפים בהתרסה על פניהם של חיילים מצרים המוצבים בחצ יהאי כאשר על המכוניות מוצבים רמקולים.


לפי הסרטון וכמובן לפי כמות הפיצוצים בצינור הגז, נראה כי שליטת המשטר בקהיר על חצי האי סיני אינה יציבה כלל והנוכחות של פעילי הסלפיה-ג'היאדיה באזור, מטבעה ההרסני, תביא להגברת פעולות האיבה נגד מי שנתפס כ"אויבי האסלאם" ובראשם הישראלים והיהודים. אחיזתו הרופפת של המשטר המצרי בחצי האי פוערת חלל אליו נמשכים גורמים קיצוניים.

בעידן ה"פוסט אביב-ערבי" ארגוני ג'יהאד עולמי הם שחקן מרכזי ובעל עוצמה בזירה הבין לאומית. אל-קאעידה, ארגון טרור שהתפתח אי שם בשנות השמונים, הפך לארגון-על שאט אט מכפיף ארגונים סונים-ג'יהאדיים ברחבי העולם תחת מסגרת אמונית אחת, כמו למשל בצפון ומערב אפריקה (אל-קאיעדה במגרב האסלאמי); בתימן (אל-קאעידה בחצי האי ערב); או בסומליה (אל-שבאב אל-מג'אהדין).

יחד עם זאת, לדעתי המוג'אהדין הם רק סימפטום. הם לא התופעה. התופעה היא גדולה בהרבה והיא רצונם של מוסלמים (סונים) רבים במסגרת שלטונית מאחדת, זאת נקראת "החליפות האסלאמית". אותה מסגרת שהתמוטטה זה מכבר (האחרונה הייתה הסולטאנות העות'מאנית) ממשיכה להסעיר את מוחותיהם של מוסלמים רבים בעולם האסלאמי ומחוצה לו השואפים להחזיר עטרה אסלאמית ליושנה.

השאיפה להגמוניה אסלאמית הנשענת על ה"חליפות" מתגלמת בשיא אלימותה בארגוני הג'יהאד אשר משנתם הקיצונית והמחמירה, היונקת מהזרם הסלפי באסלאם האורתודוכסי, מכשירה שימוש באלימות נגד מי שכתבי הקודש האסלאמיים והפרשנות הניתנת להם, מכתירים כ"כופר" (פעולה זו מכונה "תכפיר", דהיינו, הכרזה על האחר ככופר).

כאשר נוכחותם של פעילי הסלפיה-ג'יהאדיה בחצי האי סיני מגיעה לרמה כזו בה הם יוצאים למפגן כוח והתרסה המצולם ומופץ באתרי האינטרנט של הג'יהאד העולמי, מתגברים פי כמה האיומים הנשקפים לחיי תיירים ישראלים בחצי האי כמו גם הסכנה של ירי טילים או פיגועים כפי שהתרחשו באוגוסט דאשתקד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה