יום רביעי, 11 באפריל 2012

ביטויי ג'יהאד בקרב ערביי ישראל: נאט'ם אבו סלים ו"אנצאר אללה בית אל-מקדס אל-נאצרה"

בתחילת אפריל 2012 הועמד לדין שיח' נאט'ם אבו סלים, האימאם של מסגד שיהאב אל-דין בנצרת ומנהיג קבוצת "אנצאר-אללה בנצרת - ירושלים" (אנצאר אללה אל-נאצרה בית אל-מקדס), באשמת פעילות טרוריסטית בישראל. השיח' השתייך לזרם הסלפי-ג'יהאדי ממנו צמח ארגון אל-קאעידה. אבו סלים הפעיל אתר אינטרנט בשם "מוסלים48" (שאינו פעיל יותר) דרכו הפיץ את משנתו. 


ביטויים של זרם זה אמנם אינם נפוצים בקרב ערביי ישראל, אך מאחר ומרבית הפעילות מתבצעת ב'מציאות' (מסגדים, רחוב וכו') ובמרחב הוירטואלי (אתרים, פורומים וכו') במקביל, ההשפעה של התעמולה של אל-קאעידה וארגוני הג'יהאד העולמי מחלחלת וחודרת אל שכבות שונות של האוכלוסיה המוסלמית (בעיקר צעירים). כך, דרך מסגדים וקבוצות-לימוד סגורות וקיצוניות ודרך האינטרנט, מופצים צידוקים אסלאמיים לרצח יהודים ו"כופרים" אחרים.

חמשת הנאשמים בהשתייכות לתא הטרור הסלפי-ג'יהאדי מצפון הארץ
דברי ההסתה הנשמעים במסגדים ובדרשות של קבוצות קטנות וקיצוניות ("ג'מעיות"), יחד עם התעמולה באינטרנט שלא תמיד חשופה וניתנת לגילוי בקלות (אי לכך למעקב ומניעה של פעולות טרור עתידיות), יוצרים איום שקשה לעמוד על גודלו וטבעו. השילוב של השניים מייצר זן חדש של טרוריסטים המושפעים ממה שעיניהם רואות במסכי הטלוויזיה (המצונזרים) ומסכי המחשב (הלא מצונזרים) ויוצאים לבצע את המסקנה הטבועה בתעמולה ובאידיאולוגיה הג'יהאדיסטית - רצח יהודים ו"כופרים" "בדרכו של אללה".

למען שיח' נאט'ם נפתח בלוג (שאינו מעודכן מתאריך 17 ביוני 2012) בשם "קוד הניצחון לשייח' אבו סלים, אבו אוסאמה מנצרת". בבלוג זה מופצים ומפורסמים קריאות תמיכה באבו סלים הכלוא, כמו גם דברי הסתה ופרסומים אנטי-ישראלים רבים. הבלוג מקשר לעמוד פייסבוק לו יש 182 לייקים.

הבלוג  nathem-v . ברקע הסמל של 'אנצאר-אללה'.
דף הפייסבוק של הבלוג

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה