יום שני, 23 באפריל 2012

אנצאר א-דין משליטים את השריעה במאלי

פעילי חרכת אנצאר אל-דין ("תנועת תומכי הדת") החלו להשליט את חוקי השריעה באזורים אותם תפסו מאז קרס השלטון המרכזי במאלי. לפי דיווחים שונים באתרים ובלוגים ג'יהאדיים, שניים ממנהיגי אנצאר אל-דין אמרו בריאיון לאל-ג'זירה כי עד כה נענשו כ-20 בני אדם לפי חוקי השריעה.

מלחמתם של האסלאמיסטים מתמקדת כרגע בעיקר במניעת אלכוהול (כפי שניתן לראת בתמונה ששיחררו חברי אנצאר אל-דין), הזנות והשימוש בסמים באזור בו הם שולטים.

אנצאר אל-דין לקחו חלק בפירוק מאלי כאשר יחד עם שבט ה'טוארג' הכריזו על היפרדות מהמדינה והקמת שלטון עצמאי באזורים שונים. במסגרת שלטון זה אנצאר אל-דין מחילים את השריעה בכוח הזרוע. הדבר כולל השחתת סמלים לאומיים או פגאניים, כמו לדוגמא "אל-פארוק", מונומנט שמציין את התקופה העתיקה במאלי שמראה איש רוכב על סוס (בתמונות). כאשר תפסו אנשי אנצאר א-דין את השליטה באזור וביססו אותה, הם כרתו לדמות שבפסל את הראש ואת הרגליים.

אנצאר אל-דין מעורבת במקרה מענין שהתרחש בשבוע שעבר. שוויצרית בשם ביאטריס סטוקלי (Beatrice Stockly) נחטפה על ידי מיליציה חמושה, שלפי דיווח שהתפרסם היום ב"אוסטרליאן", רצתה למכור את השוויצרית ל"אל קאעידה במגרב האסלאמי" שמחזיקים בידיהם מספר בני ערובה מערביים. ה"אוסטרליאן" מדווח כי חברי אנצאר -דין הגיעו למתחם בו הוחזקה החטופה במטרה לשחררה. במקום התפתחו חילופי אש אשר עם סיומם הועברה החטופה לידי אנצאר אל-דין.

לפני אנצאר אל-דין (צילום של אל-ג'זירה)
אחרי אנצאר אל-דין (צילום של אל-ג'זירה)
ר' גם - אנצאר א-דין הורסים מקדשים בטימבוקטו - http://www.france24.com/en/20120630-ansar-dine-islamists-destroy-mausoleums-timbuktu-tuaregs-mnla-aqim-qaeda-sidi-mahmoud

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה