יום חמישי, 12 באפריל 2012

הסלפיה-ג'יהאדיה בבלגיה: קבוצת "שריעה לבלגיה"

"שריעה לבלגיה" (Sharia4Belgium) היא קבוצה סלפית-ג'יהאדית המזוהה עם אל-קאעידה. לפי פרסומים שונים, דובר הקבוצה הוא בחור בשם פואד בלקסם המכונה 'אבו עמראן'. אתר האינטרנט של הקבוצה פועל בכתובת Sharia4belgium.com והוא פעיל ומעודכן נכון לרגע כתיבת השורות.

האתר הרשמי של "שריעה לבלגיה" (Sharia4Belgium)
לרשות הקבוצה עומדים שלושה חשבונות YouTube הקשורים לאתר ומופצים דרכו וממנו. חשבונות ה"יו-טיוב" המשמשים את "שריעה לבלגיה" הם: shariatube1 ; shariamedia ; shariah4belgiumHD

באתר יש גישה למאגרי מידע וסרטוני וידאו רבים, ביניהם כאלו סרטוני תעמולה רשמיים של אל-קאעידה. באתר ישנה הערצה בלתי מוסתרת לג'יהאדיסטים ואף קריאה לשפוט בבית-דין שריעי מנהיגים של מדינות שונות, ביניהם את אובמה ונתניהו, באשמת פשעי מלחמה. 
מבוקשים על ידי 'בית המשפט לשריעה' בעוון "פשעים נגד האנושות"
הקבוצה הבלגית, כחברותיה ברחבי העולם (שריעה לאנגליה, שריעה להולנד, מלת אבראהים), קוראת ליישום של חוקי השריעה במקום החוקה הבלגית הליברל-דמוקרטית. באחד הראיונות שפואד בלקאסם נתן, הוא אמר כי,
"אנו רואים את המוג'אהדין מנצחים בכל יום בעוד ועוד שטחים... שאלוהים יעניק ניצחון למוג'אהדין ... וישפיל ויהרוס את הכופרים בכל מקום ... השלטונות ממרוקו ועד ג'קרטה "כולם מורתדין* נתמכים על ידי המערב במטרה להשפיל את הקהילה האסלאמית". לפי אבו-אימראן "השיטה הדמוקרטית צריכה ליפול. אנו רוצים להפיל את הדמוקרטיה" ובמקום להחיל את חוק השריעה. "אנו קרואים למוסלמים לקום ולבקש מאללה ניצחון... אנו ניקח את אירופה, את רומא וגם הדגל השחור עוד יונף מעל הבית הלבן".

סרטון תעמולה שהופץ דרך האתר של שריעה לבלגיה. בן לאדן הוא "כוכב"
אחד הפרסומים האחרונים באתר היה סרטון הלל למוחמד מראח, הג'יהאדיסט הצרפתי-אלג'ירי שרצח שבעה בני אדם, ביניהם שלושה ילדים קטנים. מראח ירה למוות בחיילים צרפתיים-מוסלמים וכן בהורה מלווה ושלושה תלמידים בבית הספר "אוצר התורה" בטולוז, צרפת.
קישור לסרטון (בהולנדית) על המחבל מטולוז, מוחמד מראח 

*מורתד - אדם שעזב את דת האסלאם [אי לכך "כופר"] וקושר נגדה, על כן דינו מוות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה