יום רביעי, 4 באפריל 2012

הודעה של טליבאן-פקיסטן לממשלה הבריטית

 בימים האחרונים (4\2) פורסמה הודעה מוקלטת של ארגון תחריכ א-טליבאן בפקיסטן (Tehrik-i-Taliban Pakistan - טט"פ), אשר תורגמה לאנגלית על-ידי ה"טלגרף הבריטי" ומיועדת לממשלה ולעם בבריטניה, באתרי-איטרנט המזוהים עם אל-קאעידה.

בסרטון שהופץ תחת הכותרת "הודעה מוואליור רחמן [מראשי טט"פ] לממשלה הבריטית ולעם [הבריטי]" מאיים הדובר כי אם לא ישוחררו, או שלכל הפחות יוטב לאסירים [האסלאמיסטים] הכלואים, שלפי הנטען מעונים בבתי הכלא של בריטניה ואם לא יינתנו להם הזכויות המעוגנות ב'אמנת ג'נבה', אז ארגון טט"פ "ינקום" בפגיעה באנגליה.

וואליור רחמן מחסוד (Waliur Rehman Mehsud), מראשי הטליבאן בווזיריסטאן - חבל ארץ הררי ופרוץ הנשלט על ידי שבטים שונים ומיליציות שונות בין אפגניסטן לפקיסטן, נראה בקלטת בה הוא משמיע את האיום מגובה בשני רעולי פנים חמושים.

הדובר אומר כי "הממשלה הבריטית מתנכלת לאחינו ואחיותינו המוסלמים החיים בבריטניה" ומוסיף כי "התנהגות שכזו מצד הממשלה הבריטית בלתי נסבלת" מצד הטליבאן. בסרטון מוזכרים בפירוש שני שמות - בילאל עבדאללה ו-רושונארה צ'ודארי (Bilal Abdullah and Roshonara Choudhry). שניהם מחבלים אסלאמיסטים שהואשמו בטרור.

בילאל עבדאללה, יליד בריטניה ממוצא עיראקי, הואשם כי היה שותף להתקפות בלונדון ובשדה התעופה בגלזגו, סקוטלנד, בשנת 2007. רושונארה צ'ודארי הואשמה בניסיון רצח לאחר שדקרה חבר פרלמנט בריטי עקב "תמיכתו במלחמה בעיראק" בשנת 2010.

הקלטת פורסמה לאחר שוואליור קיבל מכתב מצ'ודארי בו היא מתלוננת על היחס המשפיל לו היא זוכה ועל התעללויות. האיום מגיע בחלק האחרון של הסרטון.

למידע על תחריכ א-טליבאן לחצו כאן

הסרטון הועלה ל YouTube לערוץ akumujahidahאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה