יום רביעי, 21 במרץ 2012

בין צרפת לאפגניסטאן: פיגועי הטרור של מוחמד מראח בטולוז

אתמול והיום (21 במרץ, 2012) פורסמו באמצעי התקשורת השונים דיווחים אודות מעצרו של חשוד בשורת התקיפות והרציחות אשר אירעו בטולוז. תחילה האשמה הוטלה על שלושה חיילים צרפתים שהודחו מהצבא בגין פעילות ניאו-נאצית. החיילים הואשמו כי ביצעו את הרצח בבית-הספר כשבוע לאחר שנרצחו באופן דומה (אופנוען רעול פנים, ירי בראש) שלושה חיילים-צנחנים צרפתיים.

בפיגוע הטרור שהתרחש בבית הספר "אוצר התורה" שבעיר טולוז נרצחו הרבי יהונתן סנדלר (בן 30), הורה אשר ליווה את שני ילדיו - אריה (6) וגבריאל (3), אשר נרצחו גם הם. בפיגוע נרצחה גם מרים  בת השמונה, בתו של מנהל בית הספר. לאחר יום של חקירה התברר שלא הניאו-נאצים קשורים לפיגוע והחיפושים נמשכו בכיוון אחר, הג'יהאדיסטי, כיוון שהתברר כנכון עד שעות הבוקר המוקדמות (בישראל). עד רגע כתיבת השורות הללו מתנהל משא ומתן עם החשוד המתבצר בדירתו, מוחמד מרה, המוכר כפעיל טרור על ידי הרשויות בצרפת.

העובדה שהנרצחים בהתקפות היו בני מיעוטים (ממוצא אסיאתי ואפריקני) מוסלמים, גרמה לרבים לחשוב שמא מדובר בטרור ניאו-נאצי. המחשבה הזו כושלת בכך שהיא מתעלמת מכל הפעילות הג'יהאדית המכה מפעם לפעם ברחבי העולם, בעיקר המוסלמי-ערבי, כנגד מוסלמים אחרים. ההנחה שאל-קאעידה או תומכי ג'יהאד אחרים לא יפגעו בחיילים צרפתיים רק משום מוצאם המוסלמי, אינה מתיישבת עם המציאות. הרי מטרתם הראשונית של הג'יהאדיסטים הינם אותם המונים מוסלמים ברחבי העולם. מי מהם המשתף פעולה בצורה כזו או אחרת עם ה"צלבנים" או ה"ציונים" נחשב למטרה לגיטימית לתקיפה פיזית.

 האתר Forsane Alizza.com. צילום מסך 21.3.2012
לפי הדיווחים השונים וכפי הנראה, המחבל שביצע את הפיגוע בטולוז קשור לאל-קאעידה ולקבוצה אסלאמיסטית-צרפתית בעלת זיקה לג'יהאד העולמי בשם Forsane Al Izza ("פרסאן אל-עזה" - אבירי הגאווה). באתר של 'פורסאן אל-עזה' ניתן למצוא תעמולה סלפית-ג'יהאדיסטית שנועדה לצרף עוד תומכים ואוהדים ולהגדיל את המאגר האנושי המרכיב את הקבוצה הזו. לאתר ערוץ סרטונים רשמי ב-Daily Motion.
.
למטה: תעמולה ג'יהאדית של "פרסאן אל-עזה" שהופצה ברשת האינטרנט:


דיווחים מאמצעי התקשורת השונים (טלוויזיה, אינטרנט, רדיו) מציינים נכון לרגע כתיבת השורות הללו, כי המחבל הינו מוחמד מראח, צעיר צרפתי בן 24, בן להורים שהיגרו לצרפת מאלג'יריה. על פי החשד, מראח קשור לארגון אל-קאעידה ואף עבר אימונים במחנות טרור באפגניסטאן לפני שחזר לצרפת.
* ראו כתבות שהתפרסמו בנושא באתרי החדשות השונים מרחבי העולם - La Figaro ; YNET ; DerSpiegel ; BBC

 למעלה: סרטון תעמולה מתוך האתר של Forsane Alizza 

כשעה לאחר הופעת הפוסט הנ"ל, האתר Forsane Alizza נפל ובמקומו הופיעה ההודעה הבאה:

"עקב לחצים האתר ירד...סרטון וידאו יעלה בקרוב". צילום מסך 21.3.2012
הערוץ של פורסאן אל-עזה באתר Daily Motion. צילום מסך 21.3.2012.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה